Marek Dragula

Mám 44 rokov, som hrdým otcom dvoch synov a vediem spoločnosť na východnom Slovensku.

Pamätám si ešte na časy zo strednej školy, kedy nám vštepovali do pamäte veľmi múdre slová: „Ak sa chcete stať úspešným podnikateľom, musíte si vážiť svojich zamestnancov a vždy ich počúvať. Vypočuť si ich názory, myšlienky, problémy…“ A práve tohto hesla sa držím už od samotného budovania mojej spoločnosti až doteraz.

Momentálnu politickú situáciu na Slovensku vnímam veľmi negatívne a práve to ma doviedlo k myšlienkam, že to čo robím nestačí. Viem, že dokážem spraviť pre ľudí omnoho viac. Po viacerých stretnutiach s mojimi známymi, ktorí sa taktiež zaujímajú o politické dianie, som sa rozhodol vstúpiť do politiky. A teraz som poctený, že som mohol byť pri zrode novej politickej strany „DOBRÁ VOĽBA“.

V mojej práci som sa doteraz stretol so širokým spektrom problémov, ktoré sa vyskytli takmer v každej sfére. Však ako východniar viem, že problémy so zdravotníctvom, školstvom, samosprávou či podnikateľským prostredím nie sú jediné. Obrovskú a celé desaťročia ignorovanú traumu totiž predstavujú problémy spojené s neschopnosťou politikov efektívne sa vysporiadať s integráciou rómskej komunity.

Je jasné, že to nie je ľahký oriešok, no tieto problémy tu sú a vážne zasahujú do života mnohých východniarov. Verím, že práve tento dlhoročný problém dokážeme minimalizovať, a tým dosiahnuť priaznivejšiu situáciu na východnom Slovensku. Plne si uvedomujem, že to môže trvať ďalších dvadsať, možno aj tridsať rokov. Čím skôr sa však dostane do popredia uvádzaná problematika, tým skôr sa predíde vznikajúcemu deficitu mladých ľudí na východe.